FABRICZIUS JÓZSEF ÁLTALÁNOS ISKOLA

2112 Veresegyház, Fő út 77-79.

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

Siker a Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen

2023. november 10-én délután megszervezésre került az idei Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny, mely évek óta az egyik legelismertebb szakmai verseny. Ez a vetélkedő négy fős csapatok vetélkedése. A feladatsor széles körben átfogja az anyanyelvhez kapcsolódó tudásterületeket: szükség van jó nyelvi logikára, olvasottságra, gazdag szókincsre, irodalomelméleti tudásra. És természetesen közösségi szellemre, kooperációra való hajramra. Ennyiből is kitűnik, hogy a versenyre való felkészülés kihívást jelent tanár kollégáknak és tanulóknak egyaránt. A tapasztalat azonban az, hogy mindenki nagyon jól érzi magát a feladatsorok megoldása közben.

Az idei tanévben rekord mennyiségű, 53 csapatot nevezett iskolánk. Mit is jelent ez: 211 tanuló merült el anyanyelvünk, kultúránk szépségeiben. Intézményünk az Észak Pest-megye körzetbe tartozik, ami nagyon erős mezőnyt jelent évről évre. Éppen ezért különösen nagy sikernek értékeljük, hogy iskolánk a 3., 7. és 8. évfolyamából egy-egy csapat a versenyen az első tíz között szerepelt. Lássuk évfolyambontásban a legjobb eredményeket.

  1. évfolyam 126 nevezett csapat közül 6. helyezés Nyerő négyes, felkészítő tanár: Hajdúné Sási Gyöngyi, Révész-Papp Ágnes

Cseh Dániel
Elekes Alíz
Kövesi Dániel
Kucsa Borbála

  1. évfolyam 145 nevezett csapat közül 19. hely Nyertesek felkészítő tanár: Kalóczkainé Rostás Anita

Buzási Veronika
Gábor Tamara
Halmos Vencel
Hoffmann Lénárd

  1. évfolyam 125 nevezett csapat közül 13. hely Észosztók, felkészítő tanár: Guginé Adame Mónika

Ambrus Dorottya
Bátori Panna
Makár Zoé
Pálos Luca

  1. évfolyam 131 nevezett csapat közül 8. hely Szóforgatók, felkészítő tanár: Géczi-Rembeczki Réka

Brydl Liza
Nagy-Király Szonja
Rikacsi Anna
Székely-Király Csenge

  1. évfolyam 77 nevezett csapat közül 12. hely Hejesen írók, felkészítő tanár: Gál Éva

Kababik Léna
Géczi Linda
Kakas Hunor
Karner Boróka

  1. évfolyam 72 nevezett csapat közül
    4. hely ExotiIC2.0, felkészítő tanár: Fülöp Bernadett

Pál Noémi Laura
Sági Levente
Tokai Kamilla
Lukács Ákos

  1. hely Regenbogen, felkészítő tanár: Géczi-Rembeczki Réka

Deszk Panna
Baltás Borbála
Fodor Panna
Béma Levente

Minden, a versenyben részt vett diáknak gratulálunk! A verseny lebonyolításában nyújtott segítséget ezúton is köszönöm kollégáimnak, a magyar munkaközösség tagjainak, valamint az alsós felkészítő és a szervezésben részt vevő munkatársaimnak.