FABRICZIUS JÓZSEF ÁLTALÁNOS ISKOLA

2112 Veresegyház, Fő út 77-79.

Boronkay matematika verseny

Végére ért a Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium által szervezett matematika verseny, melyen felsős tanulóink rendszeresen részt vesznek. Ebben a tanévben hatvanegy diákunk vágott neki az első fordulónak.

A tanév során négy írásbeli fordulót kellett mindenkinek teljesítenie, amelyek során új témakörökkel ismerkedhettek meg a diákok mintafeladatok segítségével. A tanultakat alkalmazva önállóan kellett feladatokat megoldaniuk és visszaküldeniük. Az összesített eredmények alapján évfolyamonként legjobban teljesítő diákokra még várt egy megmérettetés, az írásbeli döntő.

2024. április 12-én megrendezésre kerülő döntő fordulón kiváló teljesítményük alapján tíz fő képviselhette iskolánkat Vácon. Liegl Tamara Lotti (7.d) sajnos lebetegedett.

 

Eredményeik:

Jánosi Attila (6.b) 8. hely

Hegyvári Flóra (7.b) 4. hely

Ivántsy Ede (7.d) 7.hely

Szentistváni Máté (7.b) 7. hely

Penczi Emma (7.b) 7. hely

Hegyi Botond (7.f)13. hely

Hegyvári Péter (8.b) 5. hely

Fűzi Bálint (8.b) 6. hely

Molnár Dóra (8.f) 10. hely

 

A kitartáshoz és az elért eredményekhez gratulálunk!