FABRICZIUS JÓZSEF ÁLTALÁNOS ISKOLA

2112 Veresegyház, Fő út 77-79.

Pest megyei Sakk Csapat Diákolimpia

Alsós leány sakkcsapatunk országos döntős!!!

2023. március 11-én, szombaton, iskolánk hat csapattal vett részt az aszódi Evangélikus Gimnázium falai között megrendezett Pest megyei Sakk Csapat Diákolimpia versenyein.

A nagyon izgalmas, fordulatos játszmák után két bronzérmet és egy ötödik okleveles helyezést értek el versenyzőink.

Az alsós lány (I.-II. korcsoportos) csapatok versenyén, iskolánk Fabriczius A (Gyócsi Mia (4.e), Galli Nóra (3.e), Lázár Dóra (3.h)) összeállítású csapata bronzérmes lett, így bejutott a 2023. május 12-14-én megrendezésre kerülő országos döntőbe.

I.-II. korcsoportos lányok csapatverseny végeredménye (5 csapat)  körmérkőzéses verseny
Helyezés Csapat Pont
1 Telki B 14,5
2 Telki A 12
3 Fabriczius A (Gyócsi Mia (4.e), Galli Nóra (3.e), Lázár Dóra (3.h)) 8,5
4 Herceghalmi Általános Iskola A 6
5 Herceghalmi Általános Iskola B 3
6 Fabriczius B (Kardos Hanna (3.h), Homok Emma (3.h) és Roska Zara (3.h)) 1

Iskolánk két csapatot indított az alsós fiúk csapatversenyén. A Fabriczius A (Bebesi Botond (3.h), Kaibás Kornél (3.h), Tenyei Ádám (4.b) és Harsányi Bálint (3.h) összeállítású csapatunk végig az éremért, okleveles helyezésekért harcolt.

Az utolsó fordulóbeli 4-0-ás Herceghalom elleni győzelmükkel végül az ötödik helyen zártak.

Fabriczius B csapatunk már a verseny elején nehéz helyzetbe került hiszen három játékossal kellett kiállniuk a négy fős csapatversenyen. Eredményüket különösen értékessé teszi, hogy ilyen hátrányban is derekasan helyt álltak, képviselték iskolánkat.

I.-II. korcsoportos fiúk csapatverseny végeredménye (14 csapat) 7 fordulós svájci rendszerű lebonyolítás
Helyezés Csapat Pont
1 Telki 22,5
2 Diósd 18
3 Budakalász 17
4 Nagykáta 16
5 Fabriczius A (Bebesi Botond (3.h), Kaibás Kornél (3.h),Tenyei Ádám (4.b) és Harsányi Bálint (3.h) 16
14 Fabriczius B (Szita Gellért(4.b), Hoffmann Lénárd(3.e) és Ábrahám Levente(3.h) 4

 

A felsős lány (III.-IV. korcsoportos) csapatok között, iskolánk a tavalyi megyei döntőn ezüstérmet szerzett. Sajnos nyolcadikos lány sakkozóink ezúttal nem tudtak a csapattal tartani, de reménykedtünk az újabb bravúrban.

Az utolsó forduló a továbbjutás szempontjából nagyon izgalmasan alakult. Az első körben sikerült legyőznünk a szentendrei csapatot 2-1 arányban, így ha a második mérkőzésen is kivívjuk a győzelmet, továbbjutnak lányaink az országos döntőbe. A kiélezett küzdelemben ezúttal ez sajnos nem sikerült.

Így a Fabriczius (Gyócsi Tifani (7.g), Karosi Lilla (6.e), Baltás Borbála (7.d) és Kincses Dorka (5.b)) összeállítású csapatunk bronzérmes lett.

III.-IV. korcsoportos lány csapatverseny végeredménye (4csapat)  oda-, visszavágós körmérkőzéses verseny
Helyezés Csapat Pont
1 EGA (Aszód) 10
2 II. Rákóczi Ferenc Ált. Iskola (Szentendre) 5
3 Fabriczius (Gyócsi Tifani (7.g), Karosi Lilla (6.e), Baltás Borbála (7.d) és Kincses Dorka (5.b)) 3

A felső tagozatos (III.-IV. korcsoportos) fiúk között Bebesi Bálint (5.b), Pál Levente (5.d), Simon László (5.b), Iván Balázs (5.b) és Müncz Bálint (3.h) összeállítású csikócsapatunk nagyon szépen mutatkozott be ebben az erős mezőnyben. Három csapattal szemben is 2-2-es döntetlent értek el versenyzőink.

Részletesebb eredmények a www.pestmegyeisakk.hu oldalon találhatóak.

Minden versenyzőnknek gratulálunk, köszönjük, hogy képviselték iskolánkat!

Breitenbach Zoltán