FABRICZIUS JÓZSEF ÁLTALÁNOS ISKOLA

2112 Veresegyház, Fő út 77-79.

RÖPLABDA DIÁKOLIMPIA III. KORCSOPORT

2023. március 2-án került megrendezésre a III. korcsoportos (2010-) Pest megyei röplabda diákolimpia körzeti fordulója, amelyen tizenöt év után iskolánk leány csapata is képviseltette magát. A lányok két vereséggel indítottak, majd szetthátrányból fordítva, győzelemmel fejezték be a szereplést. Ez a győzelem – a Szentendrei Református Gimnázium távolmaradása miatt – a harmadik helyhez volt elég, ami igazán szép eredménynek tekinthető annak tudatában, hogy mindössze másfél éve kezdődtek a sportági edzések az iskolában.

2. Munkácsy Téri Általános Iskola (Kiskunlacháza) – másodikok tornájába jutott
  3. Fabriczius József Általános Iskola (Veresegyház)
  4. Földváry Károly Általános Iskola (Tápióbicske)
  5. Szentendrei Református Gimnázium (Szentendre)

Fabriczius József Általános Iskola csapata:

Fórizs Hanna (4.h) – Kuróczi Roxána (6.a) – Nagy-Király Szonja (5.a) – Rottek Lilla (7.d) – Sándor Zorka (4.h) – Schmidt Hédi (4.c) – Somos Míra (7.d) – Szabó Bernadett (5.e) – Winkler-Antal Vanda (3.a).

Edző: Horváth Kristóf

Az edző a következőket mondta: „Nekünk volt a legfiatalabb csapatunk, így különösen szép eredményként értékelem ezt a bronzérmet. Ha együtt marad a társaság, jövőre még eredményesebben szerepelhetünk! Gratulálok a gyerekeknek és köszönöm a testnevelő tanárok támogatását!”