FABRICZIUS JÓZSEF ÁLTALÁNOS ISKOLA

2112 Veresegyház, Fő út 77-79.

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

2022. november 11-én délután megszervezésre került az idei Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny, mely évek óta az egyik legelismertebb szakmai verseny. Ez a vetélkedő négy fős csapatok vetélkedése. A feladatsor széles körben átfogja az anyanyelvhez kapcsolódó tudásterületeket: szükség van jó nyelvi logikára, olvasottságra, gazdag szókincsre, irodalomelméleti tudásra. És természetesen közösségi szellemre, kooperációra való hajramra. Ennyiből is kitűnik, hogy a versenyre való felkészülés kihívást jelent tanár kollégáknak és tanulóknak egyaránt. A tapasztalat azonban az, hogy mindenki nagyon jól érzi magát a feladatsorok megoldása közben.

Az idei tanévben rekord mennyiségű, 50 csapatot nevezett iskolánk. Mit is jelent ez: 200 tanuló merült el anyanyelvünk, kultúránk szépségeiben. Intézményünk az Észak-Pest megye körzetbe tartozik, ami nagyon erős mezőnyt jelent évről évre. Éppen ezért különösen nagy sikernek értékeljük, hogy a 3., 7. és 8. évfolyamából iskolánk egy-egy csapata a versenyen az első tíz között szerepelt. Lássuk évfolyambontásban a legjobb eredményeket.

3. évfolyam

8. helyezés – Versenyek mesterei, felkészítő tanár: Kristóf Anita

 • Demeter Adél
 • Juhász Luca
 • Halmos Vencel
 • Hoffmann Lénárd

4. évfolyam

30. hely – Végtelen abc, felkészítő tanár: Endrődi Tamás Levente

 • Makár Zoé
 • Mérész Vince
 • Szabó Kornél
 • Ambrus Dorottya

5. évfolyam

29. hely – Rózsaszín párducok, felkészítő tanár: Géczi-Rembeczki Réka

 • Deák Dorka
 • Nagy Emma
 • Mehlhoffer Janka
 • Kocsis Anna Léna

6. évfolyam

32. hely – Dani és a többiek, felkészítő tanár: Gál Éva

Fertig Dániel
Géczi Linda
Tóth-Vári Regina
Kababik Léna

7. évfolyam

7. hely Exoti, felkészítő tanár: Fülöp Bernadett

 • Hajdu Zsófia
 • Sági Levente
 • Tokai Kamilla
 • Tóth Ákos

8. évfolyam

5. hely Bomba Burgonyák, felkészítő tanár: Guginé Adame Mónika

 • Balogh Réka
 • Hamsik Viktória
 • Kurucz Nóra
 • Nyári Zorka

Minden, a versenyben részt vett diáknak gratulálunk! A verseny lebonyolításában nyújtott segítséget ezúton is köszönjük a magyar munkaközösség tagjainak, valamint az alsós felkészítő és a szervezésben részt vevő munkatársaknak.